chyman06
chyman06 chyman06
  • 05-12-2020
  • Mathematics
contestada

i need help asap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i need help asap class=

Respuesta :

kanoelanikipi
kanoelanikipi kanoelanikipi
  • 05-12-2020

Answer:

Answers

Step-by-step explanation:

1.) 4 weeks = 28 days

12 x 4 = 48 in

2.) 13.95 ÷ 4 = 4.65

3.) 9 ÷ 4 = $2.25 per pound

4.) yes, 4 x 4 = 16, 9 x 4 = 36

Can i get a brainiest if right? Have a good day! I hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

What is the most metabolically active part of the neuron?
Which factor has been a major cause of mass migrations during the modern era? A. Environmental pressures such as droughts B. International legislation like the
1. What view is Liz Addison responding to? Write out a sen- tence or two summarizing the "they say."
How many terms are in the polynomial 10x^2 + 5x - 11
Question Express the inequality x > -1 using interval notation
Three-fourths of the 64 counties voted snickers as the best candy bar. How many counties voted snickers the best candy bar?
Check out my Etsy shop: Eclipseshoppee!! Please I have handmade earrings and homemade, all natural, 100% biodegradable, lip gloss made with blackberry and/or ra
The cost for a ticket to a play changes based on where the seat is located. The $225 front-row seats cost three times as much as a balcony seat. How much do fou
An entity must adjust its financial statement for an event that occurs after the end of the reporting period if:
find the value of X in the triangle shown below