msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

what's 2/8 divided by 5/16 simplified in fraction form?
what's 2/8 divided by 5/16 simplified in fraction form?
How does weathering affect Plateaus?
What is 0.6 divided by 12.9?
Physical properties of minerals graphic organizer
Can someone show me the steps?10m - 2/5 = 9 3/5
How does weathering affect Plateaus?
Physical properties of minerals graphic organizer
Physical properties of minerals graphic organizer
how did world war 1 affect the racial and ethnic makeup of american cities