Zenubiya
Zenubiya Zenubiya
  • 05-01-2021
  • Mathematics
contestada


ram bought two packets of toffees for rupees 700.if each toffee costs35paise,how many tofees were there in the​

Respuesta :

amndebater16
amndebater16 amndebater16
  • 05-01-2021

Answer:

So two packtes are for 700

350 per packet

And so 350/35

10 toffees per packet, and he bough 20 in all

Answer Link

Otras preguntas

It has been found that 85.6% of all enrolled college
Bobby has 3/4 of a bag of chips.He eats 1/6 of the chips with his lunch. What fraction of the bag of chips does Bobby eat?
Help Me Please I’m Give You Brainiest
Use the information to answer the following questions.A saleswoman is paid $10 per hour and $6 for each sale she makes. She wants to earn more than $220 in an 8
the expression x + 16 divided by 2 is an example of an _____ please help :(
When Britain become an island?
Which mathematical combination of pressure, temperature, and volume is constant for an ideal gas?
ill give brain jus help Which continent did not have immigrants come to Georgia in the early history of the area? Africa South America Europe North America
principal actividaf economica de puerto rico a inicios del sigloXVI​
5. Why do you think the invasion of Normandy came so late in the war?