ellavibezz
ellavibezz ellavibezz
  • 05-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. 24 cokes cost eight dollars. How much does each coke cost? Please hurry!

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2021

Answer:

4 dollars

Step-by-step explanation:

Twenty-four  divide by eight is four.

24 divided 8= 4

Sorry I don't have a division sign on my laptop... (hints why I put divided by instead)

Can I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

Every day Haiying tells her parents something new she would like to be when she grows up. Haiying’s parentslisten carefully and provide encouraging words. Even
PLZ HELP ITS DUE TOMORROW!!!!!
There are 3 lie detectors
Simplify (6(x^5)y^11)^4 using the Laws of Exponents Please help Needed for school tomorrow
Can someone help me with this french assignment please ?? WILL AWARD BRAINLIEST !!!! Write at least: 6 simple sentences in French using the Future Simple and th
accomplishments and contributions to society barack obama
Define equilibrium price, demand schedule, and supply schedule. Then, briefly explain how demand and supply schedules are used to find the equilibrium price. (4
Importantace of Brochure: Functions of a Brochure:​
what tone should a formal letter always have?
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 STAR RATING