Jadavibes
Jadavibes Jadavibes
  • 05-01-2021
  • Mathematics
contestada

Sheena paid $40 to buy 9 hot dogs and got back change of $6.52. How
much did each hot dog cost?

Respuesta :

RusticCookie
RusticCookie RusticCookie
  • 05-01-2021
$40 - $6.52 = 33.48, this is the total cost now divide 33.48 by 9 which = $3.72 per hot dog
Answer Link

Otras preguntas

why did separatists come to north amarica
m-x=n, solve for x. i got X= n+1/m is that correct?​
5. What are trends in the American political system?
these days methi (fenugreek) is available at a very cheap price. Your sisters wants to buy it in bulk and use it in summers. educate her to reserve it at home
What evidence can be used to to determine if the change is a physical change Choose all that apply The solid dissolved The solid formed bubbles The solid change
Excerpt from The Sahara and Sahel Roberto Barerra 5Thanks to these two animals and the knowledge of the whereabouts of the scattered oases that provide water an
I don’t know what that Word mean
Draw a line-bond structure for CBrN. Explicitly draw all H atoms. You do not have to include lone pairs in your answer. In cases where there is more than one an
Xavier can swim at a constant speed of 5/3 meters/second. a. What is the ratio of the number of meters to the number of seconds? b. Xavier is trying to qualify
You are in the market for a used car and decide to visit a used car dealership. You know that the Blue Book value of the car you are looking at is between $20,0