Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

Jenna had one third pound of chocolate candy he shared that candy among four people how many pounds of candy did each person get
The 1896 Democratic Party presidential candidate, ______, was the strong advocate of “free silver”
What is the phenomenon of precipitation of earth called?
which equation has x=-6 as the solution
According to the 10th amendment what power does states have
Write the equation of the line that has the indicated slope and contains the indicated point. express the final equation in standard form. m = 9, (−3, 6)
You have two events A and B such that P(A|B) = 0.4 and P(A) = 0.4. Based on this information, what can you conclude?
11) Solve the equation 6y+11=23 12) Expand 5(x-11)
When writing a PSA, it is not necessary to brainstorm because you already have all of the information from your persuasive essay.
How does Shakespeare make certain lines within his plays seem more important than others? A. By shortening words to fit within the meter of the line B. By