Homework3k
Homework3k Homework3k
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Larry paid $4.16 for 4 tomatoes. At this same rate, how much would 7 tomatoes cost?
-$11.16
-$7.28
-$7.00
-$2.38

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021

Answer:

7.28

Step-by-step explanation:

You have to know the same rate for $4.16 for 4 tomatoes. Think about it

Answer Link

Otras preguntas

what sort of people lived in the americas before the arrival of columbus
One advantage of using dialogue in a narrative essay is to
describe some details about law of conservation of mass? ​
How was the idea of using reason to solve life’s problems different than how people solved life’s problems before the Scientific Revolution? (I need help with t
Answer the following question in 3-4 complete sentences. For the above visual narration, provide its title, medium, and both its historical and practical signif
Russell Company collected cash of $780 immediately after providing consulting services to a client. Which of the following general journal entries will Russell
Jennifer has decided to start doing crunches as part of her daily exercise routine and is using the bar chart below to keep track of how many she has done each
What are athletic programs an Princeton University?
Plz help will Mark brainlest!! A. As x decreases in value, f(x) increases in value. As x increases in value, f(x) decreases in value. B. As x decreases in valu
Mindy is acknowledging the team members for their contribution to the project and making sure all contracts have been paid. She is in the _____. project-executi