amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Miley went to the store with a $10 bill. She went to get 8 jumbo dill pickles for her family. If she spent the whole $10, what was the cost of each jumbo dill pickle?

Respuesta :

monstqrcore
monstqrcore monstqrcore
  • 02-02-2021

answer is 1.25

because 10 divided by 8 equals 1.25

Answer Link
emmaaa29 emmaaa29
  • 02-02-2021
The answer is $1.25 because 10 divided by 8 is 1.25
Answer Link

Otras preguntas

strong language often means a. weak feelings b. strong feelings c. risk-taking d .shared knowledge
5)how many miligrams in a kilogram
(17-9)x(3x2 divided by 2
Nephrons are part of which of the following structures?
Solve for x please!!!
which of the following equalities is not correct? use the table above to help you. a) 100 cg = 1 g b) 1000 mm = 1 m c) 1 cm^3 = 1 ml d) 10 kg = 1 g
enlist some examples of diffusion and osmosis that we observe in our daily life?
the system of production and distribution and consumption is one of many definitions for which term? Capitalism Communism Economy Free EnterpriseI have a few mo
Some snake venoms are harmful because they contain enzymes that increase the rate of a reaction that destroys blood cells and tissue cells. The damage caused by
If y = 3 when x = 2. find x when y = 5.