faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

This composer's Catholic upbringing influenced his 1900 composition The Dream of Gerontius, and this composer dedicated his Enigma Variations to my friends pict
How can you prioritize the rewards important to you in Petal Six?
Rickettsia will not grow outside a living eukaryotic cell. What type of organism is this?
go math book 7th grade module 6 mixed review pg 198
Deliverables for Gate __________ include: Keep or Sell? Workshop, Exit Options Analysis, Spin-off projects
A sample of 41 customers was taken at a local computer store. The customers were asked the prices of the computers they had bought. The data are summarized in t
The PCR technique operates by cycling through three basic steps. These three steps include all of the following EXCEPT
VSA stands forVSA is what kind of tool?
What term refers to the initial training given to all new employees? Training usually begins with a/an ______program when an employee joins a company.
Which CPT Appendix would be a helpful resource for selective vascular coding? 1) Appendix A 2) Appendix B 3) Appendix C 4) Appendix D