zikmcl6282 zikmcl6282
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP Aria made 9 pounds of fudge.She separates the fudge into 3/4 pound portions. She sells each portions for $6.50.if she sells all the fudge,How much money will she make? show your work

Respuesta :

skeepjeepleep skeepjeepleep
  • 02-02-2021
I believe the answer is 78 dollar
Answer Link

Otras preguntas

The gauchos principally work in ____. a. la boca b. las picadas c. la pampa
How might your use of computers and knowledge of technology systems affect your personal and professional success?
A traffic light that is not working should be treated the same as A. Do not enter sign B.Stop sign C. Yield sign D. Yellow warning signal
How does The Tyger represent people's simultaneous attraction toward and repulsion from evil?
In a survey of 420 people, 85% said they drink coffee
What is the quadratic equation with these two points: (-24,7) and (30,25)?
How is Wiesel’s memoir effective in addressing the horrors of the Holocaust? Check all that apply. It allows Wiesel to address a difficult subject in a deeply
What does Bertie mean he uses bother and trickle
cre au fost armele din primul razboi mondial ale romanilor
what is the answer for x2-3x=10??