potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Example 3 : A liquid with relative density 0.9 and dynamic viscosity of 0.06 Pas flows in a cast iron pipe of length 100 m and diameter 120 mm. Determine the fr
Which absolute value function defines this graph?
Help me ye good people so that I may give brain something
Triangle G E F is shown with its exterior angles. Line G F extends through point B. Line F E extends through point A. Line E G extends through point C. Angles F
Choose the correct use of apostrophes in the next sentence. Marcs ambition is to buy his uncles 1947 Dodge and restore it to its original condition. a) no apost
Confused, what are the blanks? The greeks were always focused on the ______ of man and reality, as we can see in their geometric art, their sculptures, their te
If the price charged for a candy bar is p(x) cents, then x thousand candy bars will be sold in a certain city, where p(x)= 155-(x/10): a. find an expression for
How does inspiration create a ripple effect? Give examples. Each should be a complete paragraph (3-5 sentences).
simplify 3 + [5n - (2-n)]
A cake decorator is rolling a square of fondant into a rectangle. the area of the rectangle can be represented by the expression 1.5s(2s). simplify the expressi