quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
Which object couldn't be viewed from Earth's surface without a telescope ..a.a meteor shower b. a meteorite c. a meteoroid d. a meteor
Which formula should be used to find the area of a house shaped figure
What is the tube that carries air inside a lung?
What is the dominant religion of India? A) Buddhism B) Christianity C) Hinduism D) Islam Help ;_;
Genetically modified foods can contain genes from different, unrelated organisms. Please select the best answer from the choices provided T F
Correct the sentence by selecting the proper pronoun usage. Them boys were going to school. Us boys Those boys They boys correct as is
what's the fraction of 3.5
Andrew Johnson was impeached by Congress when he A. was caught accepting bribes. B. decided to allow all Confederate states back into the union.
Explain how Persia was able to defeat Athens in the Peloponnesian War.
In each of these situations light refracts, except for one. Identify the case in which light is NOT refracted. A) a person wears glasses B) sunlight travels th