webkai5141
webkai5141 webkai5141
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

i need help asap please help me.

i need help asap please help me class=

Respuesta :

rlister rlister
  • 03-02-2021
Okay so, $16.80 - $6.30= $10.50


So the answer is $10.50
Answer Link
aimeecoupons2280
aimeecoupons2280 aimeecoupons2280
  • 03-02-2021
So, the total cost is 16.80. The bead cost 6.30, so you need to subtract. 16.80 - 6.30 is 10.50. To figure out how much EACH pendant cost, you divide your answer (10.50) by 3 because there are 3 pendants. 10.50 divided by 3 is 3.50. Each pendant cost $3.50.
Answer Link

Otras preguntas

Why do we always have to do what you want to do? I never get to choose what we do! (Life Skills) Pls help will mark brainliest
A material that does not conduct heat very well A Expander B Radiation C Conductor D Insulator
HELLLPPPPPPPP HURRRRYY
Which side in WXYZ corresponds to OP in MNOP A. XW B. XY C. YZ D. MN
Please help... picture is below
alright people what's a Sequence
similarities between fungi and protists . WILL MARK U BRAINLIEST !! ( just need 2 )
Put the following equation of a line into slope-intercept form, simplifying all fractions. y - 3x = -1​
What is the molarity of a solution that contains 3.66 mol KCl in 7.98 L solution?
1. Casey is filling a box with unit cubes. She can place 3 along the width, and 4 along the length. She can also stack 6 on top of each other inside the box. Ho