Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

Question number 13 I need to know
Which of the following is a example of a prop? A)the theater curtains B)a pair of crutches that a character uses C)directions telling how a character moves D)
I always wondered can someone explain to me what’s the difference between : ; And how do you use it with a dependable and independent clause ?
which of the following are polynomial functions?check all that apply(answers in picture)
how might the statement “the almighty has his own purposes” relate to lincoln’s purpose of this speech?
Diversification means that you invest in _____. 1) a variety of types of investments in order to minimize risk 2) a variety of stocks to minimize risk 3) the
ind the nth term of quadratic sequence 4,9,16,25,36
A primary purpose of the mayflower compact was to:
The internet is rhe main tool marketers use to sell fraudulent products true or false?
Which of the following options does NOT describe a fact? A. builds arguments and support ideas B. from reliable sources C. expresses feelings, attitudes, and be