skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

4. How many moles are in 54.0 grams of Silver? 54.0 g Ag x (108mol ag /1 g ag ) = 5,832 ag moles Ag (Use the gray boxes to insert the values for the conversion
The results of the Puritan and Glorious Revolutions in England were significant for Europe and the Americas because they demonstrated that __________. attempts
If Congress had no money, and delegates were chosen by the states, who paid their salaries? (1770s)
a solid mixture of one or more minerals is called a
Dena is biking down a 9/10 mile bike trail. She stops to greet a friend after biking 1/3 of a mile. How much farther does she need to travel?
Danica has laid out floor tiles so they form a rectangle with a perimeter of 18 inches.What is the difference between the greatest and least possible areas of
What is the term that describes the fact that owners of corporate shares or stocks do not risk anything beyond their original investment? dividends limited liab
food couldn't reach the stomach without the esophagus and what
how did the first two major american political parties differ.
Clark left to school at 7:43a.m. He got to school 36 minutes later. At which time did Clark get to school?