pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements regarding vitamins is true? A. Adults don't need to take vitamins or minerals because they're fully grown. B. Your environment
The fire swallowed up the house before the firefighters arrived. a. hyperbole b. simile c. personification d. metaphor
The greatest fear of the rulers of the Austria Hungarian empire was that
Since no one witnessed the man’s death, it was necessary to perform a(n)____in order to determine the cause.
What number is 10,000 less than 337,676?
Round 99.49 to the nearest whole number
The _____ Party advocated for labor reform.
It is only fair that we provide fields for all players, not just for the most experienced. What type of appeal is demonstrated here? an appeal to ethics an appe
Which of the following lists demonstrates various tenses of an irregular verb? A. I walk, I walked, I will walk B. I call, I called, I will call C. I go, I went
4y=3/x^2+2, what is the value of x?