lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

Which country’s data center industry taps latest in energy-efficient technology?.
Josh has 8 days to make pots and plates to sell at a local fair. Each pot weighs 2 pounds and each plate weighs 1 pound. Josh cannot carry more than 50 pounds t
find the missing term 5:13 = 3:
What is the slope of the line
What must be true for an animal to be classified as legal game? be a carnivore or omnivore be useful, primarily for food be easy for hunters to track be located
True or false The human heart is divided into a deoxygenated/low oxygenated section and an oxygenated section.
HELP I DONT KNOW THIS ANSWER ANSWER THIS WITH A SERIOUS ANSWER.(multiply choice and i will give brainliest)
100 POINTS Discuss your favorite activities in Spanish with your peers. Describe your favorite restaurant or dish, movies, social networking sites, classes, tea
19.explain The difference between (-12)^2 and -12^2
helpp what is 3(1-9a)+22a=2(2a-9)-15