officallymajesty officallymajesty
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If it cost $9 for 6 rides how much would it cost for 1, 10

Respuesta :

elikg117 elikg117
  • 04-02-2021

Answer:

1 = $4     10= $13

Step-by-step explanation:

Answer Link
alejandra1534 alejandra1534
  • 04-02-2021
Each ride cost $1.50 meaning 10 rides is 15
Answer Link

Otras preguntas

[tex]Hello[/tex] [tex]Wat[/tex] What is this? [tex]HopeThisHelps![/tex] [tex]Xll[/tex]
Read the poem. The Whippoorwill by Madison Julius Cawein I. Above lone woodland ways that led To dells the stealthy twilights tread The west was hot geranium
Me not being a complete id.iot-
Which of the following is NOT a requirement of the Combinations​ Rule, ​, for items that are all​ different? Choose the correct answer below. A. That order is t
Michelle fills up her tank at the gas station. She puts 13.5 gallons of gas in her car, and it cost $34.60. What is the unit rate she paid for gas, in dollars p
PLS HELP ASAP! GIVING BRAINLY
if <1 and <2 are vertical angels and m<1 = 180, find <2
How does farming effect biodiversity?
What is it called when two forms of a trait are both dominant at the same time?
what is the relationship between tree forests please help need assap