lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain why plants need sunlight. Sunlight is used to help release waste products, such as oxygen, in plants. Sunlight is used to help release waste products, s
Mrs. Yang is in charge of playing the music while her class plays musical chairs. In the first round, Mrs. Yang played the music for 20 seconds. In the second r
When a program uses a ____, it reads all the records in the file from beginning to end, processing them one at a time. Group of answer choices random access fil
Rev. Hale questions John Proctor in Act II about his attendance at church. Those questions might be seen as effort to....?
A student got a $31.50 discount on a new backpack. If the discount rate is 70%, find the original price of the backpack.
14 less than a number is 2 more than 9 times a number
A. During this pandemic, we need to know how to reuse, reduce, andrecycle tings.Write what these words mean:Reuse: _____________________________________________
Find all angle measures in the diagram. The measure of BAD= ?The measure of DAC= ?​
Simplify 52.54 O A. 56 OB. 52 O C. 58 O D. 5.8
what permanent tooth replaces tooth letter s