calebverduzco1
calebverduzco1 calebverduzco1
  • 05-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of golf balls costs $11.60. What is the unit price?

Respuesta :

johncoolguyb
johncoolguyb johncoolguyb
  • 05-02-2021

Answer:

2.9

Step-by-step explanation:

11.6 divided by 4 equals 2.9

Answer Link
ellewat ellewat
  • 05-02-2021

Answer:

2.9 :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

step by step how to solve ? 16x^2-10.3x+10=
why is pee yellow and what are the causes if its a differnet color?
There are 3 basic structural types of joints: fibrous, cartilaginous, and synovial. If a joint does NOT move, you can assume that it's either ___ or ___. (Choos
How would the fraction [tex]\frac{7}{1-\sqrt{5} }[/tex] be rewritten if its denominator is rationalized using difference of squares?
I need help very badly. thanks​
Determine whether the point is on the graph of the equation 2x+7y=13 (-4,3) Is (-4,3) on the graph of 2x+7y=13? Yes or no?
An on-demand movie company charges 52.95 per movie plus a monthly fee of $39.95. Which expression represents the yearly cost for x movie rentals? 295x+39.95 39.
please help -------------------- ASAPPP
Think about the characters Feld and Miriam. What message about families is evident in Feld’s dreams for Miriam?
The surface area of the cube shown