faerie000
faerie000 faerie000
  • 05-02-2021
  • Mathematics
contestada

cashews cost $5.00 a pound and pecans cost $7.00 per pound. Julie bought a 3 pound mixture of cashews and pecans for $19. How many pounds of each were in the mixture ?

Respuesta :

vickyperdue
vickyperdue vickyperdue
  • 05-02-2021
I think the person above me is correct
Answer Link

Otras preguntas

find the sum. write each mixed number in simplest form 4 7/8 + 5 1/4
What all the multiples of 81?
Forget the motor When im on the boat Think of the best time To buy a new coat What am I......?
find the sum. write each mixed number in simplest form 4 7/8 + 5 1/4
Forget the motor When im on the boat Think of the best time To buy a new coat What am I......?
The ______ was established in 1943 to assist in the transition from a peacetime to a wartime economy ?
The ______ was established in 1943 to assist in the transition from a peacetime to a wartime economy ?
What's 5 divided by x squared explain
A blue rope is 3 times the length as a red rope. A green rope is 5 times as log as the blue rope of the total length of all 3 ropes equals 508.25m what is the l
What were the contributions of the Harappan civilization?