piperchick8 piperchick8
  • 05-02-2021
  • Mathematics
contestada


A 4-pack of corn dogs costs $3.00. What is the unit price?
per corn dog

Respuesta :

auroragagle
auroragagle auroragagle
  • 05-02-2021
0.75 cents per born dog I believe
Answer Link
hotfriesaregood1324 hotfriesaregood1324
  • 05-02-2021

Answer 0.75

Step-by-step explanation: 3.00 divided by 4

Answer Link

Otras preguntas

which is an estimate of square root of 15 to one decimal place?
How can political and economic conflict lead to sectionalism?
Juan: ¿Qué estás sirviendo?        Pedro: _______________ Están sirviendo la comida. Estoy sirviendo la comida. Está sirviendo la comida. Estás sirviend
Ultraviolet radiation has a frequency of 6.8×1015 Hz. What is the energy associated with this frequency?
Jackson is flying at a constant rate of 500 mph from New York, New York, to Austin, Texas, which is a distance of 1,750 miles. If the distance Jackson has trave
Later in the Federalist, No. 84, Hamilton says, “Here, in strictness, the people surrender nothing, and as they retain everything, they have no need of particul
k-20/5=11j ; solve for k
A rectangle is 2 4/5 meters wide and 3 1/2 m long what is its area
Today, new york is the financial _______ of the world, with a popluation of __________ million
w=5+3(x-1) what is x