piperchick8 piperchick8
  • 05-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 2 pack of ride tickets costs $2.58 what is the unit rate

Respuesta :

JOn15231523 JOn15231523
  • 05-02-2021
$1.29 because you divide it by 2
Answer Link

Otras preguntas

What is the missing value? 7^___ / 7^5 = 7^-2 A. 7 B. 3 C. -3 D. -7
In general terms, it can be said that Islamic society was more violent than its contemporaries. was usually extremely intolerant toward Christians and Jews. rel
Feudalism is the bond of loyalty between a lord and his servant ?
Why are nutrients from fertilizer harmful to aquatic ecosystems? a. They cause an increase in fish populations. b. The increase in algae population reduces oxyg
After taking over the Italian Peninsula, which areas did Rome conquer first?
Why do the cells in all living things need energy? A. to fuel their chemical reactions B. to help them decompose C. to communicate with other cells D. so they c
A scientist has chosen to study the motion of clouds in the atmosphere during a thunderstorm. Which type of model is most appropriate for her investigation? a.
Fact and Opinion Direction: Read each statement and then circle whether it is a fact or opinion.Explain your answer. 1-The fastest land dwelling creature is t
A scientist has chosen to study the motion of clouds in the atmosphere during a thunderstorm. Which type of model is most appropriate for her investigation? a.
A scientist has chosen to study the motion of clouds in the atmosphere during a thunderstorm. Which type of model is most appropriate for her investigation? a.