shawntaj13 shawntaj13
  • 05-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ratio table answer If I buy two ice cream’s for six dollars how much would it cost to buy 10 ice cream’s

Respuesta :

kymmie000 kymmie000
  • 05-02-2021

Answer:

It would cost $30 to buy 10 ice creams.

Step-by-step explanation:

1 ice cream costs $3

10*3=30

Answer Link

Otras preguntas

Using context clues, what is the meaning of reprisal in the paragraph ?
Which is a future NASA research project? Check all that apply. use a probe to collect data improve aviation technology conduct research from a space station col
what is the shape of this distribution
Larry's Lemons is a street vendor business that sells lemonade and lemon bars. A cup of lemonade sells for $2 and a lemon bar sells for $1.50. When all related
HELP PLEASE HAVING ALOT OF TROUBLE WITH THIS!
Need help with this Spanish question? Fill in the blank: No entiendo nada; ____ no quiero entender nada de eso. A) además B) mientras que C) incluso
Mai has 40 tens. Write how many hundreds. Write the number.
The expression 16t^2 models the distance, in feet, that an object falls during the first t seconds after being dropped. Find the distance the object falls in 2
Select the sentence that maintains​ parallelism. A. Gilb writes as a​ Mexican-American, a person who is a​ parent, and someone from the Southwest. B. Gilb writ
need help with this please