eyhtt5 eyhtt5
  • 05-02-2021
  • Mathematics
contestada

answer for 11 points and brainliest

answer for 11 points and brainliest class=

Respuesta :

LC447
LC447 LC447
  • 06-02-2021

Answer:

Constant, $19/sweater

Step-by-step explanation:

You can check each of data by dividing cost/number.

38÷2=19

76÷4=19

133÷7=19

171÷9=19

Doing this will tell you the price of 1 sweater, which is $19.

Answer Link

Otras preguntas

Suppose you wish to purchase music through the Internet for a personal playlist. It cost $10 to join and $1.75 Per song. Do you have $50 in credit to use toward
Define concave mirror?​
information in society​
The one in blue question I need help ASAP
A box of chocolates contains milk chocolates and dark chocolates in the ratio 4:3 The box contains 35 chocolates how many milk chocolates are there in the box?
Raul ate 7/8 of 1/2 a pizza. How much of the pizza did Raul eat?
One angle of a triangle measures 95°. The other two angles are in a ratio of 4:13. What are the measures of those two angles?
pls help, solve for a.
A motorized scooter normally sells for $560. The scooter was discounted 45% for a sale. After the sale was over, the new price of the scooter was 20% higher tha
What is cos 30°? Leave your answer in simplest form as an exact answer.