colinwreede08 colinwreede08
  • 05-02-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells 5 T-shirts for $49.05. What is the unit cost per T-shirt?

Respuesta :

nek01sh
nek01sh nek01sh
  • 05-02-2021
9.81 hope this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE PLEASE HELP THIS IS DUE IN 30 MINS A car is purchased for $19,500. After each year, the resale value decreases by 25%. What will the resale value be afte
The ecosystem with the greatest biodiversity is the one that has the greatest:
ideas to re-motivate employees
what is the purpose of chemistry?
Hey guys please Answer this questions...!!​
Please help me!Will give the brainliest!Please answer correctly.Really urgent!!​
Shawn wants to buy a pair of gloves online. She needs to know the length of her hand in order to choose the correct size. Which Si unit would be most appropriat
A corporation issued 8% bonds with a par value of $1,000,000, receiving a $20,000 premium. On the interest date 5 years later, after the bond interest was paid
shortly explain about life style hilly and terai resin of nepal​
accurately 1 way that antiretroviral drugs can prevent virus formation