clingeravery28
clingeravery28 clingeravery28
  • 05-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mandy paid $9.84 for 3 pounds of ground meat. What is the price per pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-02-2021

Answer:

$3.28 wait for more responses if needed

Step-by-step explanation:

9.84 divided by 3 would be 3.28

Answer Link
Аноним Аноним
  • 05-02-2021

Answer:

3.28 per pound

Step-by-step explanation:

All you have to do is divide 9.84 by 3 to see how much Mandy paid per pound.

Hope this helps!!!

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP QUICK !!!!! Lynnetta gets paid weekly for completing household chores. The amount of money she earns for doing dishes, D, is approximately Normally
4 Read and write the words from the list. Make any necessary changes. exciting curious high-tech drive Investigate encounter knowledge expert remote purpose Cor
Which sentence correctly uses the past progressive verb tense? The flashing lights are making me dizzy and lightheaded. The flashing lights are making me dizzy
Someone help worth 5 points :( help?
If 9.5 × 10²⁵ molecules of CO₂ are produced in a combustion reaction, what is the mass in kg of CO₂ that is produced?
What is an example of a phenotype A) The genetic makeup of a trait B) The replication type C) The type of mutation D) The expression of a trait
f(x) = 16x^3- 20х^2 - 4х + 15
What is 5+2 x 1-3+8 and 2+5 x 1
What is the message of this picture
Drag and drop the correct terms to classify the triangles based on sides or angles.