moral76410
moral76410 moral76410
  • 05-02-2021
  • Mathematics
contestada

10 lb. bag of dog food cost 5.60 what is the unit per price

Respuesta :

gervonnabrockington2 gervonnabrockington2
  • 05-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

.56 per pound

Answer Link

Otras preguntas

The stockholders’ equity section of Creighton Company’s balance sheet is shown as follows. CREIGHTON COMPANY As of December 31, 2018 Stockholders’ equity Prefer
What is a Regular plural ?
Changes in pressure have a measurable effect: (select all that apply) Select all that apply: in any system only in systems in which gases are involved when th
How can I solve 8 5/6 - 2 1/3=
What is better tower in tower defense simulator roblox
nere are 1,800 pastries in a bakery shop. 45% of them are pretzels and the rest are croissants. 30% of the pretzels are coated with chocolate. 70% of the croiss
Suppose a perfectly competitive firm is producing 37 units output, and the marginal cost of the 37th unit is $3. If the firm can sell each unit of output for $5
Las casas de el lado donde vive carina tienen los numeros pares el primero es el numero 200 y la ultima 240¿cuantas casas hay de ese lado de la calle?
Tenants in common vs joint tenants with rights of survivorship
Jack has a summer job caddying at a golf course. Jack earns $120 a week. By rounding his weekly income to the nearest hundred dollars, find a reasonable estimat