oppxontop
oppxontop oppxontop
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you had $6.00 to buy bananas and apples. Bananas cost $0.49 per pound and apples cost $0.34 per pound. Write a linear equation that represents the different amounts of fruit you could buy.​

Respuesta :

gigglemug
gigglemug gigglemug
  • 01-03-2021

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

ok ok ok ok ok ok ok ok

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE GO THIS QUESTION AND HELP ME. I WILL GIVE 25 POINTS.
Which sentence correctly uses subject-verb agreement? Tommy the Clown, as well as the dancers, has agreed to perform at the high school prom. Tommy the Clown an
Whlch statement below best describes the idea of service-by-size? O The federal government gets first choice on what services they want to provide. O Services a
I haven’t ridden a bicycle …… I was a child!
(1×1)-tan×(-tan) evaluate it by Determinants
Please helpp, will give 10pts!!!! What was the effect of the Dawes Act on Native American tribes? A) It granted land to individual families, but reduced the lan
Factor: 4y(3x+2)−2(3x+2)
What is weathering? A. the process by which sediment is compacted into rock B. the process by which rocks are broken down into sediment C. the process by which
12) Why doesn't SSA prove two triangles are congruent? *
why gandi start charkha movement​