scarlettc2008
scarlettc2008 scarlettc2008
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’ll give brainliest

Please help Ill give brainliest class=

Respuesta :

SDCInfinity
SDCInfinity SDCInfinity
  • 01-03-2021

Answer:

$3.29

Step-by-step explanation:

You need to find the unit price by dividing the cost by the amount.

24.33/7.4 = 3.29

Therefore, one pound of ham is $3.29.

Answer Link
653472
653472 653472
  • 18-03-2021

Answer:

1. $3.29

2. $4.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What Is Newtons Law And How Many Laws Are There.?
You travel from Germany from Spain what direction do you go?
Solution q-2r=4 q+r=37
write 700/200 as a terminating decimal
what is the definition of personification
when is it appropriate to use a biased opinion in a research paper
compare 1/5 and 0.201
how can you make money as a kid
when is it appropriate to use a biased opinion in a research paper
Algebraic expression: 3 plus the product of 2 and h