josephelizabeth josephelizabeth
  • 02-03-2021
  • Business
contestada

one dozen pencil cost 10 if rhe oencil were sold at 1.50 each ehat percentage profit was made on the pencil​

Respuesta :

malachxipxrkerr
malachxipxrkerr malachxipxrkerr
  • 02-03-2021

Answer:

huh? im confused i almost had a stroke reading this-

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

.3 hundredths repeating
How did the Enclosure Acts encourage the industrial Revolution A.) it increased private land ownership which put smaller farmers out of business B.) Many farme
3 examples Allied powers
the united states helped overthrow guatemalan persident guzman in early 1959s because
9 Your basketball team scored 4 fewer than twice as many points, x x , as the other team. A. Write an expression for the number of points your team scored. Expr
how brain drain affect country?
Pizza planet is running a sell 3 pizzas for $16.50. What is the unit rate for one pizza?
While swimming a 2 km race, adam changes from breaststroke to a butterfly every 200 m. How many times does he switch strokes during the race?
Write the word sentence as an equation. Then solve. The quotient of a number x and −1.5 is 21
Simple fill in the blank and example.