auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a carbohydrate? A. Cellulose B. Lipids C. Monosaccharides D. Starch
A recursive arithmetic sequence is defined ad f(1)=6, f(n+1)=f(n)+5 for n>1. The first four terms of the sequence are shown in the table. Write an explicit f
If you drove 324 miles on 16 gallons of gasoline, what is the simplified ratio of miles to gallons
pi is an irrational number. could pi = 22/7? why or why not?
A researcher who focuses primarily on emotional responses, learned fears, and other learned expectations is focusing on _____ influences. biological social-cult
What's the Valyrian steel weapons in Game of thrones?
What images and figures of speech might have helped Edward's listeners to feel the peril of their sinful condition?
scientific observations: a. are limited to available equipment used to record a natural phenomenon. b. can be made by instrumentation c. can be made directly by
The two attributes that define a threat are
The phosphate functional group in the non cyclic adenosine monophosphate molecule contains "acidic hydrogens".Explain what this phrase means.