tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

Which graph is the result of reflecting f(x) = 1/4 (8)^x across the y-axis and then across the x-axis?
Identify the element X in the following nuclear reactions: (a) H+Be → X + n; (Hint: See Appendix E.)
The structure of a simple organic molecule makes it possible for simple organic molecules to combine to make a larger molecule. Which statement best explains th
Why does the author organize the article to focus more on Benedict Arnold’s background than his act of treason? What does this distinction communicate to the re
70=8(w-90)+30 what is w
Question 8Identify the sentence structure in bold:The box of DVDs is on the stair case.O Relative ClauseO Superlative ClauseO Relative PhrasePrepositional Phras
What two factors multiply to -84 and add up to -25
what is 3 3/8 x 4 1/4
A football is kicked from ground level with an initial velocity of 22.2 m/s at angle of 31.0° above the horizontal. How long, in seconds, is the football in the
2(6-x) =3 how to do it step by step?