amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

solve and reduce to lowest term 7/13+3/13
Do not use Go ogle Translate! Suppose you want to show off all the knowledge you have and all the important people you know. Write 4-6 complete sentences in Sp
Your class will like to visit an important and interesting place.write to the one in charge of the place and give three reason why you want to visit the place​
There is two gerbils in my bathroom (correct the sentences)​
The median of a triangle divides it into two________.​
Change The Following To Imperative Sentence. man is the maker of his own fortune (imperative)
1 upon sec A -tan a minus one upon cos A is equal to 1 upon Cos A minus one upon sec a + tan a prove it​
please help meeee!!!!!
Derived quantities depend on...........physical quantity​
pls help asap .........................