brainmathguy1 brainmathguy1 03-03-2021 Mathematics contestada A sign in a bakery gives these options: 15 cupcakes for $26 24 cupcakes for $42 40 cupcakes for $66 Find each unit price to the nearest cent, and show your reasoning. Which option gives the lowest unit price?