jakerob936 jakerob936
  • 05-03-2021
  • Mathematics
contestada

Seven tubs of yogurt cost $28. How much does one tub of yogurt cost?

Respuesta :

andrewyang1818 andrewyang1818
  • 05-03-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Answer Link
theyenvyphe
theyenvyphe theyenvyphe
  • 05-03-2021

3 dollars each I believe

Answer Link

Otras preguntas

El dueño del taller malinterpretó el pedido. El cliente se sorprendió cuando lo vio y se le cayó el casco (helmet). Pensó que el cliente no se refería (didn't
find the mean of the integers -21,-34,-37,-52,-52​
Can you help us We are not sure yet
Point Q lies in the interior of a particular circle. Is point Q the center of the circle? (1) There exist points A, B, and C, all distinct points on the circle’
find measure of each numbered angle
The country of blank was made weaker by the Congress of Vienna’s work
Mr. Wistrom is building a garden in hisbackyard. He has decided to put a fence uparound his garden to protect his vegetables.The perimeter of his garden is 110
The temperature in Minneapolis changed from -7 to 7. How much did the temperature increase
“The goal of equality and freedom together with the widespread resentment of the British after the Seven Years’ War was a catalyst for many Frenchmen to join t
Which statement BEST describes the main criticism of the Electoral College?