arianatavares220 arianatavares220
  • 05-03-2021
  • Mathematics
contestada

3-gallon container of disinfectant costs $52.80. What is the price per cup?

Respuesta :

rian90 rian90
  • 05-03-2021
The answer would be 17.6
Answer Link

Otras preguntas

Tony is looking for a romantic fling, nothing serious. if tony would desribe himself as preppy, conservative protestant, whom would he be more likely to choose
If two ratio are equal they form a ___. I need help IMMEDIATELY. I am going to my grandmas and I need to finish quickly.
If you compared two samples of dna at three different locations in the genome and found they had different lengths of short tandem repeats(e.g. microsateliites.
Which expresión is equivalent to -3x - (x-1) + 3/2 (3x + 3)? A. 1/2x + 11/2 B. 1/2x + 7/2 C. 5/2x + 11/2 D. 5/2x + 7/2
What is the product of 2/8 and 3/5?
How many times a day is blood sent through the body?
In general, the outside _____ and sleeves of the isolation gown and outside front of the goggles, mask, respirator and face shield are considered “contaminated
THIS IS NOT ALOT I NEED DONE ASAP AND FAST ILL MARK BRAINLIEST FOR CORRECT ANSWERS Question 1(Multiple Choice Worth 5 points) (MC) What is a claim? A clever a
Values are both ___________ and _____________. emotional, opinion intellectual, opinion emotional, intellectual selective, opinion selective, intellectual
these two governments colonize most of the area in this region