arianatavares220 arianatavares220
  • 05-03-2021
  • Mathematics
contestada

4 tons of bark cost $23,600.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-03-2021

Answer:

5,900

Step-by-step explanation:

you just divide 4 by 23,600.00 and you get 5,900 with is the price per pound

Answer Link
des20073 des20073
  • 05-03-2021
Answer is 5,900 because 23,600/4 is 5,900 so it would cost $5,900
Answer Link

Otras preguntas

Why did farmers include the first amendment??
.........................I
Which of the following are you NOT able to vote for? * Governor Ohio Senate and House Rep. Ohio Supreme Court US Supreme Court
How does the culture around you support or challenge your physical or mental health? How do norms, or what is seen as "normal," influence your health behaviors
Enuresis may be caused by ______. Group of answer choices hyperactivity of the prefrontal cortex. An immature motor cortex. Lack of specific neurotransmitters n
A cabinet is 3.4 meters tall. What is the height in feet?
what is the total number of possible outcomes when rolling a pair of dice?
a pitcher sells for $46.00 which is marked up 40% based on cost. what is the cost of the pitcher
the product of nine and the total of r and eight
A line is parallel to y=3x+8 and intersects the point (-3,7). What is the equation of this parallel line?