27msboyd 27msboyd
  • 05-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jim bought 3 boxes of cereal for $11.51. At this rate, how much would 11 boxes cost?

Respuesta :

miafortuna11
miafortuna11 miafortuna11
  • 05-03-2021

Answer:

$42.13

Step-by-step explanation:

Answer Link
hakobyantatiana
hakobyantatiana hakobyantatiana
  • 06-03-2021

Answer:

Around $42.24

Step-by-step explanation:

$/boxes

$11.51/3 to get the price for one box.

You get around $3.84 for one box.

To get the cost for 11 boxes, multiply $3.84 by 11

=42.24

Answer Link

Otras preguntas

For the calculation of the calorimeter cup constant ccup, describe the process you used to determine this value and report your final average value and standard
what are the domain and range of the function f(x)=x^2-4x-12 over x+2?​
Help please I’m taking a quiz and so lost
Solve the simultaneous equations 2x + 3y = 13 4x-y=-2
This was the capital of the cherokee nation
Calculate the number of moles of He atoms present in 4.93 g of He.
anita was trying to build her investment portfolio. she was willing to assume more risk if it meant she would earn more money. which type of investment below wi
In daoism, social hierarchy is viewed as: a. source of moral virtue. b. harmful but necessary; c. good and natural; d. disruptive to the dao;
La asimilación y la marginación introducción
Bonjour, je dois faire une fiche de synthèse en répondant à certaines questions en français et j'ai vraiment du mal à répondre aux dernières questions, pouvez-v