arianatavares220 arianatavares220
  • 05-03-2021
  • History
contestada

A 2-pint bottle of maple syrup costs $10.88. What is the price per cup?

Respuesta :

schiavotierra
schiavotierra schiavotierra
  • 05-03-2021

Answer:

2 fl.oz for $3.99; 1 quart for $59.99; or a wholesale bottle of 0.4 gallon.

Answer Link

Otras preguntas

In order to ride the new ride at Kings Dominion, each rider must be at least 48 inches tall. Write an inequality that best describes the scenario.
Question 4 Mrs. Harper purchased a total of 35 coffee mugs and key chains. Each coffee mug costs $8.50 and each key chain costs $2.75. If Mrs. Harper spent a to
solve the ineqyality w/2 < - 42
Rate the following bank accounts from least to most liquid: CD, savings account, checking account, money market account. ​​​​​​​ CD, savings account, checking a
What are some British acts passed to prevent revenue? That question confuses me, weren't they all passed to RAISE it?
According to the bond-yield-plus-risk-premium approach, a firm's cost of retained earnings, r s , can be estimated by adding a risk premium of 3 to 5 percentage
The main home on a manor had a next to it where the serfs lived. A. hut B. village C. city
buying 12 pencils for $3.00
Sheldon needs to buy 7 gallons of ice cream for a family reunion. the table shows the prices for different sizes of two brands of ice cream. (PHOTO IS ATTACHED)
Can someone plz help me? :)