Seudónimo Seudónimo
  • 05-03-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Hem purchased a box of chocolates containing 5 pieces for $2.60. What is the cost for each piece of chocolate? *
Plz ANSWER IM TAKING A MOTHER FRIKING TEST RNNN

Respuesta :

jazmine564 jazmine564
  • 05-03-2021
The answer is 12 because of the process of the cost
Answer Link

Otras preguntas

Yosemite has spectacular scenery and which has half-time bears. How do I write I. Parallel structure?
What is the number of moles in 15.0 g AsH3?
Please help me out! !!!!!!!
Can someone help me please!!
Pls help really hard
How should the student cite this source using MLA citation format?
12 out of 30 people chose their favourite colour as blue caculate the angle you would use for blue on a pie chart
Which expression is equal to (21)(7)(3x) using the associative property? (21 · 7 · 3)x (7)(21)(3x) 32(7 + 3x) (3x)(7)(21)
which type of market produces the highest level of output at the lowest price to consumers?
what is the equation of the line that is parallel to the line with the equation y= -3/4x +1 and passes through the point (12,-12)