nnemiah192
nnemiah192
01-04-2021
Mathematics
contestada
THIS IS DUE RN PLEASE HELP!!!
Respuesta :
23ricorvan
23ricorvan
01-04-2021
Answer:
c = 6d
Step-by-step explanation:
the cost is equal to $6/day
Answer Link
martin819
martin819
01-04-2021
This answer ^ is correct
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
Why was a union victory at Vicksburg so important for the north
All of the following weapons used in World War I had not been used in war before EXCEPT: a) the maxim gun b) hand grenades c) poisonous gas d) tanks
Identify the strategy that writers might use while editing. a. writing without stopping for a set number of minutes b. reading a draft backwards, sentence by s
How to use consumer in a sentence?
Which front is not a standard weather front?Select one of the options below as your answer: a. cool front b. cold front c. warm front d. occluded front
how can the decimal 0.57 be written as a fraction
Find the area of the four walls of a cubical room whose side measures 5m. Find the cost of white washing the room at the rate of `23 per square metre.
The power to create laws and to regulate taxes and commerce belong to which branch of government
what is an important component of ATP that is needed to transfer and release energy directly?
The average score on a biology test was 72.1 (1 repeats). write the average score using a fraction.