Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

The area of a square field is 200 square feet. What is the approximate length of each side of the field? Round your answer to the nearest foot.
9 to the x-5 power=27
Give an example of oxidation reaction which can be a nuisance
What unions were open to African Americans in the 1920s?
can humans cause a imbalance in the food chain
how does art inspire some people
How do we solve that problem 1/4(x-3)=3x-11/4x-3
How many $0.21 pencils can be purchased for $7.00? Show your work.
how does art inspire some people
Why should mass not be represented by an arrow?