Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

prove that 3 divides 2n^2 +1 if and only if 3 does not divide n
When was the death of all dinosuars?
what does the suffix -ize meana. full ofb. makec. capable of beingd. the action of
This question is just for fun. The first person to answer correctly will be named Brainliest. #1.(5×3+355-23)2-3×4
How does Homer foreshadow Odysseus’s pride during the games in Scheria?
All of the following found evidence of humans originating in Africa EXCEPT: * Vasco de Gama Donald Johansen John Leakey Mary Leakey
Get the lizard out of here, i'll scream is a correct sentence
What is the latitude and longitude of. the north pole?
500/100 in simplest form
Two or more sudstances that are mixed together but not chemically combined