salrez salrez
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Travis bought 6 new notebooks for school for $9.30. How much was each
notebook?

Respuesta :

sunabariii
sunabariii sunabariii
  • 02-04-2021

Answer:

1.55

Step-by-step explanation:

9.30/6=1.55

Answer Link
xSoon
xSoon xSoon
  • 02-04-2021

Answer:

One notebook equals $1.55.

Step-by-step explanation:

($9.30) / 6 is equal to $1.55. Moreover, one notebook is $1.55 as this number multiplied by 6 yields $9.30.

Answer Link

Otras preguntas

references are typically included on a résumé. true or false.
odors are detected by the ______membrane in each nostril?
0.07131 to 2 decimal places
how did England benefit from the colonies ?
SENTENCES ABOUT WHAT "I´VE" DONE THIS SUMMER IN SPANISH It's for a spanish presentation. I have a ton off homework and other presentations to do as well, so thi
a _____ is a new substance formed in a chemical reaction. a. product b. coefficient c. catalyst d. reactant
what is 47482 rounded to the nearest ten thousand
Explain how branding and the open-range system of cattle ranching represented an innovative use of resources and a creative response to the geography of the wes
what can parents do to help a special needs child?
¿Qué ropa compra Carlos?