beimelderek beimelderek
  • 05-04-2021
  • Mathematics
contestada

Coach Mason bought some fruit for his team.

He bought 12 pieces of fruit.
Apples cost $0.85.
Bananas cost $0.70.
The total cost was $9.75.
How many bananas did Coach Mason buy?

Respuesta :

daquancoston500 daquancoston500
  • 05-04-2021

Answer:

1.55

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can you use transpire in a sentence?
Are pansies monocots or dicots?
2.70 feet is the same as how many cm?
Tell whether the set is closed under the operation indicated.If not closed, provide a counterexample.1.) integers under addition                            2.)
AB←→ is perpendicular to CD←→. How many 90° angles are formed by the intersection?
how many miles can you get on one tank of gas if your tank holds 18 gallons and you get 23 miles per gallon?
PLEASE, PLEASE HELP ME?!?4. Identify the word or words that the underlined phrase modifies.The cool, blue water in the pool attracts everyone on these hot summe
write an equation with the solution x=25
fructuse, sucrose, and starch are all examples of ? carbohydrates, lipids,nucleic acids or proteins?
Eddie is 7 years older than Brian.  If Brian is x years old, then how old was Eddie 11 years ago?