hellomathnat
hellomathnat
05-04-2021
Mathematics
contestada
$12.60 for 3 boxes. Find the unit rate
Respuesta :
chetankachana
chetankachana
05-04-2021
Answer:
$4.20 / box
Step-by-step explanation:
12.60 / 3 = 4.20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
Select one of the factors of 3x^2+10x+3 A. (3x+1) B. (3x+3) C. (3x-1) D. None of the above
Adding and subtracting integers[tex] - 6 - 9 = [/tex][tex]10 -5 = [/tex][tex] - 1 - 12 = [/tex][tex]9 - 13 = [/tex][tex] - 2 - ( - 7) = [/tex][tex]11 - ( - 3)
HELP PLEASE!!!!!! PLEASE !!!! I GIVE BRAINLIAST!!!) PLEASE <##3)
If you lived in calliforna could you cut downa red wood tree
True or false Congress cannot use bills to obtain funding
Please help! Approximate the solution to the graphed system. Explain how you got your answer.
How do cattle link the Indus civilization, the aryans, and modern India.
what is language and 'A' language
I dont understand please help and explain. Thanks! 1+2i=
What was the Babylonian captivity?