hellomathnat hellomathnat
  • 05-04-2021
  • Mathematics
contestada

$12.60 for 3 boxes. Find the unit rate

Respuesta :

chetankachana
chetankachana chetankachana
  • 05-04-2021

Answer:

$4.20 / box

Step-by-step explanation:

12.60 / 3 = 4.20

Answer Link

Otras preguntas

Select one of the factors of 3x^2+10x+3 A. (3x+1) B. (3x+3) C. (3x-1) D. None of the above
Adding and subtracting integers[tex] - 6 - 9 = [/tex][tex]10 -5 = [/tex][tex] - 1 - 12 = [/tex][tex]9 - 13 = [/tex][tex] - 2 - ( - 7) = [/tex][tex]11 - ( - 3)
HELP PLEASE!!!!!! PLEASE !!!! I GIVE BRAINLIAST!!!) PLEASE <##3)
If you lived in calliforna could you cut downa red wood tree
True or false Congress cannot use bills to obtain funding
Please help! Approximate the solution to the graphed system. Explain how you got your answer.
How do cattle link the Indus civilization, the aryans, and modern India.
what is language and 'A' language
I dont understand please help and explain. Thanks! 1+2i=
What was the Babylonian captivity?