digradjonga
digradjonga digradjonga
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

During one month, a homeowner used 300 units of electricity and 120 units of gas for a total cost of $114.00. The next month, 290 units of electricity and 150 units of gas were used for a total cost of $115.30. Find the cost per unit of gas.

$_____

Respuesta :

moody1556 moody1556
  • 02-05-2021
Cost per unit of gas is $0.34
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following software programs provides for e-mail communication? A. Access B. WordPerfect C. Outlook D. Excel
In help in question
STEPHANIE HAD 7/8 LB OF BIRD SEED.SHE USED 3/8 POUND TO FILL A BIRD FEEDER.HOW MUCH BIRD SEED DOES STEPHANIE HAVE LEFT?
6. A man is riding a bike with an acceleration of 5.0 meters per second and a mass of the bike and him combined is 20 kg. What force is produced?
Complete the list of the four economic systems: command economies mixed economies traditional economies _____________________ A. freedom economies B. market e
10 POINTS! Please help me on the attached file!
The stage during which goals are set is
What type of Paint Brush Is Used For Detailing?
What is psychotherapy?
The Brady Bill was named after Reagan's former press secretary ____ James Brady,Michael Brady,Stephen Brady .