fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

picture is attached for you to see​
Ali currently has $25. He is going to start saving $5 every week. Which equation represents this situation?
On Earth a package weighs 19.6 newtons. What is the mass of this package on Earth?
Based on their animal and plant life, biomes are broken into smaller, local communities called __________. A. droughts B. ecosystems C. species D. climates
Determine whether the lines are parallel or perpendicular or neither. One line passes through points (−2, −7) and (1, 5); another line passes through points (4,
Hello, simple question. Need to check if I’m correct
What would happen if you did not have a hard drive Installed on a computer? unable to use a keyboard no graphics no issues no permanent storageI need answer asa
X-2y = 15 6x+3y-42=0 3X-Y+z=15
anyone wanna be email penpals?
HELP “Translate the following statement in algebraic expressions.”