24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

What grows inside a pine cone? Gametophytes Flagellated Sperm Sporophytes Antheres
Si queremos salvar el planeta, debemos usar los recursos ____________. rĂ¡pidamente prudentemente directamente frecuentemente
who do u covert factions into decimals
In a communist country, who is in charge of the labor forces? A. individuals B. companies C. government D. families
Which of these activities was made possible by Bronze Age technology? A. Using a bow and arrow to hunt game B. Building a home using mud and straw C
A material is found in an asteroid that might be a cell. What criteria must the material meet to be a cell?
PLEASE HELP ASAP!!!! 2 MATH QUESTIONS!! 1. In 2010, a city's population was 83,075 and it was declining at a rate of 1.04% each year. Which is the best predicti
The immune system tries to stop invasions by foreign agents by either killing cells directly or by A.creating an unstable environment. B. erecting mucous membr
What is the definition of bullying?
how did the expansion of the public sphere and a new language of rights offer opportunities to women?